logotyp

II.A

Vítejte na stránkách naší třídy 2.A! 


Třídní učitelka: Petra Dandová

Kontakt: dandova@zs-zasmuky.cz
Konzultační hodiny: 13:45 - 14:30

Vyučující ČJ : Zuzana Literová
Konzultační hodiny: čtvrtek 14,00 - 15,00 (po předchozí telefonické domluvě)
 

V letošním školním roce u nás bude učit pracovní činnosti paní učitelka Jana Jarošová.

Angličtina hrou II. - informace, pokyny, termíny lekcí, učivo, domácí úkoly 
- další a závěrečná lekce 31.5.
Stejně jako v loňském roce v případě nemoci mají děti připravené domácí úkoly v krbici s nápisem 2.A. u hlavního vchodu do školy. 
Domácí úkoly si vyzvedávejte v případě nemoci vašich dětí. Pokud nmáte cestu ke škole, domácí úkoly vám po domluvě zašleme.

DŮLEŽITÉ


Opět výskyt vší, prosím prohlížejte dětem hlavu.


22.5. poslední plavání. Návrat kolem 12:30-13:00. Učíme se dvě první hodiny.


INFORMACE PRO RODIČE DĚTÍ, KTERÉ NEJEDOU NA ŠKOLU V PŘÍRODĚ

Děti se budou učit podle rozvrhu 2.A.
V pondělí půjdou na plánované divadelní představení, ten kdo nemá zaplaceno má napsáno v notýsku a peníze přinese v pondělí paní asistentce. Cena představení je 80 Kč. Představení bude v tělocvičně. Dálší hodiny se budou děti učit.Škola v přírodě - plán a důležité pokyny
 10. 5. v 15.30 schůzka v 2.A

Dokumenty ke škole v přírodě, seznam
věcí, pokyny

Škola v přírodě – informace pro rodiče
Termín : 15. - 19. 5. 2023
Odjezd : v pondělí 15.5. kolem 8,00
Návrat : v pátek 19. 5. kolem 12,00
Rokytnice nad Jizerou – penzion Lenoch

Předpokládaná cena školy v přírodě – 3 500,-
V ceně zahrnuto ubytování, plná penze, doprava, předpokládaný celodenní
výlet do Harrachova.


Můžete platit hotově nebo na účet školy Číslo účtu školy: 427818389/0800 až dostanete variabilní symbol Opět výskyt vší, prosím prohlížejte dětem hlavu


V pondělí 17.4. budeme psát opakovací testík z matematiky. Dnes jsme na test opakovali. Děti nemají na víkend domácí úkol z matematiky, můžete společně opakovat příklady, zkusit si narýsovat úsečku, říct si nějakou slovní úlohu a zopakovat si geometrické tvary. Není se čeho obávat, všichni to zvládnou skvěle.


Možnost rezervace času na třídní schůzky 19.4.2023


 Velikonoční prázdniny 6.4.-10.4. Do školy jdeme 11.4.

Prosím o důslednou kontrolu penálu (pastelky, obyčejná tužka, pera, fix na mazací tabulku, nůžky). Stále stejné děti nenosí do školy nůžky a nemají fix na mazací tabulku. Zatím zapomínání nezapisujeme, jen stále děti upomínáme a píšeme zprávu do notýsku. Děti, které píší levou rukou, musí mít nůžky pro leváky.
V případě častého zapomínání, budeme škrtat obrázek v žákovské knížce.

Dále bych Vás chtěla poprosit o jeden balíček papírových kapesníků (osvědčily se nám kapesníky v krabičce). Všechny naše zásoby jsme přes zimu spotřebovali.Usmívající se

17.3. Ředitelka školy vyhlašuje na pondělí 20.3.2023 mimořádné ředitelské volno z důvodu poruchy na vodovodním řadu, voda nepoteče ve škole od 8.00 do 17.00 hodin. Děti mají automaticky odhlášeny obědy. Děti, které navštěvují družinu, mají možnost být v družině, na telefonní číslo 604 201 414 oznámí, zda dítě půjde do družiny, zajištěn bude i oběd.

Sejdeme se ve škole 21.3.

Plavání 15.3. děti budou mít s sebou na první vyučovací hodinu český jazyk            ( učebnici, pokud mají doma tak i pracovní sešit, malé sešity a domácí úkol).
Igelitovou tašku (plavky, mýdlo osušku, koupací čepici, hřeben). Svačíme až po plavání.


Postřehy z našeho dnešního prvního plavání - doufám, že se všem dětem plavání líbilo a příště už budou vědět co je čeká.
Teď něco málo pro Vás rodiče. Vždy ve středu budou děti vědět co si mají přinést ve čtvrtek na první vyučovací hodinu. Dávejte dětem jenom igelitovou tašku a botůžek se svačinou a pitím, ale určitě jim nedávejte celou školní tašku se všemi učebnicemi a sešity.
 
Igelitovou tašku připravujte s dětmi a dávejte do ní pouze - plavky, osušku (malý ručník dětem nestačí), hřeben, mýdlo a koupací čepici, stačí pouze holčičkám.

Pití a svačinu si necháváme v šatně a svačíme až po plaveckém výcviku. Svačina nemusí být tak velká, hned po příjezdu ke škole cca 12:05 hod. jdou děti na oběd.
V průběhu plavání děti nesvačí. Bylo by dobré, aby děti každý čtvrtek po dobu plavání  ráno doma snídaly.

PLAVÁNÍ - 9.3. ZAČÍNÁME PLAVAT
Děti budou mít s sebou igelitovou tašku ve které budou mít, plavky (ne bermudy, dívky celkové plavky nebo jen spodní díl od plavek, žádné kovové nebo umělohmotné zdobení), dívky koupací čepici, mýdlo, hřeben, osušku. Dejte dětem igelitový pytlík na mokré plavky.

ROZVRH PO DOBU PLAVÁNÍ

       

       1. hod.

     2. hod.

      3. hod.

  4. hod.

      5. hod.

PONDĚLÍ

ČJMPRVČJ

 

ÚTERÝ

ČJ

MVvČJ 

STŘEDA

ČJČJMHv

 

ČTVRTEK

ČJ

 PLAVÁNÍ PLAVÁNÍ PLAVÁNÍPLAVÁNÍ

PÁTEK


 ČJ ČJ
 PRV PčPlánované divadlo, které mělo být 6.2. v tělocvičně školy, je přeloženo na 15.5.

Zítra 7.2. jdeme do školy, dejte dětem teplejší oblečení.


DNE:  6. 2. 2023 máte ředitelské volno
sledujte prosím stránky školy i třídy, dnes po 17.00hod. bychom se měli dozvědět další informace.
----------------------------------------------------------------------------
Úkoly - Český jazyk
pondělí 13.2.
- souhrnné opakování
- Ps str. 39 celá
- písanka 2, str. 2 (1. - 5. řádek)

Úkoly -  Český jazyk 

- procvičujeme tvrdé a měkké souhlásky, druhy vět, u-ú-ů
- PS str. 36/5,6.
8.2.2023
- dnes jsme procvičovali na počítači, úkoly nejsou 
9.2. 2023
- opakování a procvičování tvrdých a měkkých souhlásek
- Pís. 2 str. 1.
10.2.2023
- PS str. 38/celá, 37/9a,b.6.2. divadelní představení O dvanácti měsíčkách v tělocvičně naší školy. Vybíráme 80Kč.

V úterý 31.1. děti dostanou čtvrtou vyučovací hodinu  pololetní vysvědčení. Na vysvědčení dejte dětem desky.
V pátek 3.2. jsou pololetní prázdniny.
Jarní prázdniny v letošním školním roce jsou od 20.2. do 26.2.


Další plánované akce 

PLAVÁNÍ 9.3. - 18.5.
19.4. pedagogická rada a konzultační třídní schůzky (15.30-17:30)


Dne 25.1 jedeme do divadla, cena 160 Kč. Děti si ve středu přinesou pouze věci na český jazyk, svačinu a pití. Divadlo začíná v 10:00 hod. bude trvat cca 1 hodinu. Návrat ke škole kolem 11:15 - 11:30 hodin.

ORGANIZACE TÝDNE OD 19.12 - 22.12.

Pondělí, úterý, středa se učíme podle rozvrhu.  Ve čtvrtek se budeme první tři hodiny učit podle rozvrhu, určitě si zahrajeme nějaké hry a budeme si plnit pracovní listy s vánoční tématikou.
Ve čtvrtek 22.12. budeme mít poslední dvě hodiny vánoční besídku. Děti si přinesou z domova na ochutnání pro své spolužáky pár kousků cukroví, které doma společně s Vámi napekly. Uvaříme si vánoční čaj, budeme si povídat o vánočních zvycích a společně se naladíme na Vánoce. Byla bych ráda, aby si děti mezi sebou vyměnily malou drobnost jako dáreček pro svého kamaráda. Určitě si nebudeme prozrazovat jak je to s Ježíškem. Jen bych chtěla, aby věděly, že jsme ve třídě kamarádi a můžeme si dát dáreček mezi sebou. Nebudeme to vztahovat k Ježíškovi, prostě si na sebe vzpomeneme. V pondělí si s dětmi domluvíme podrobnosti.
Nechci, aby děti nosily drahé dárky a už vůbec nechci, aby vy jste s tím měli starosti. Byla bych ráda, aby jste to nechali na dětech. Může se jednat o obrázek pro kamaráda, který bude v hezky vyzdobené obálce a bude u něj napsané hezké věnování, nebo klidně malá čokoládička...opravdu jen drobnost.
V pondělí si každý vylosuje jednoho spolužáka nebo spolužačku a protoho bude vymýšlet dáreček pro radost.
Pokud by někdo z Vás nesouhlasil s tímto nápadem, prosím napište mi na tel. 604119100 a my si s dětmi ve čtvrtek jen ochutnáme cukroví, popovídáme si o Vánocích, vypijeme si čaj, popřejeme si hezké Vánoce a budeme se všichni těšit na sobotu a dárečky pod stromečkem. Chápu, že může mít někdo jiný názor než já a budu ho respektovat. V případě, že dojde ke změně a děti si dárečky (maličkost) nebudou dávat, budu Vás všechny v neděli informovat. Dětem zatím nic neříkejte, v pondělí si vše řekneme.

Moc děkuji za spolupráci a opravdu se nebojte mi napsat, pokud máte někdo jiný názor než já.

V pátek 23.12. začínají vánoční prázdniny!!

Dobrý den, dnes děti dostaly dotazník pro Vás rodiče. Prosím, o vyplnění dotazníku do konce tohoto týdne, nejpozději do pondělí 19.12.
Dotazník je anonymní, nikam se nepodepisujete, bude sloužit jen k účelům naší školy.
Předem děkuji za vyplnění.Blíží se vánoční čas a chtěla bych společně s dětmi vyzdobit naši třídu a děti naladit na čas VánocMrkající.
Ráda bych Vás touto cestou společně s dětmi požádala o malé drobnosti na výzdobu třídy. (nebudeme se bránit i světýlkům na baterky Usmívající se ). V hodinách výtvarné výchovy si část výzdoby budeme vyrábět.

Pokud by někdo z Vás měl možnost malého stromečku do třídy, budeme všichni moc rádi.
Případné připomínky a dotazy můžete psát na můj e- mail : dandova.petra@seznam.cz

Tuto středu 23.11. je kroužek anglického jazyka.

Ráda bych Vás požádala o každodenní  přípravu školní tašky společně s dětmi  do konce prvního pololetí. Tašku do školy připravujte podle rozvrhu.
Děti pracovní sešit a učebnici na prvouku nosí pouze v pondělí a v pátek.
Ostatní pracovní sešity, učebnici, úkolníček, zápisník, žákovskou knížku, malé sešity a penál nosí každý den. Penál je vybavený pastelkami, 2x pero, obyčejná tužka, nůžky, guma a  ořezávátko. Žádné další věci nejsou potřeba.

Pokud budou potřeba fixy, děti si je přinesou.
Projděte s dětmi tašku, vše co v ní nemá být, nechte doma.

Dobrý den, děti na prodloužené volno nedostanou žádný domácí úkol z matematiky. Chtěla bych děti moc pochválit, jak zvládly sčítání a odčítání s přechodem přes desítku. Byla bych ráda, aby jste doma s dětmi opakovaly sčítání a odčítání malých čísel do deseti, někteří stále počítají na prstech. Také opakujte sčítání a odčítání s přechodem přes desítku. Stačí pět příkladů na sčítání a pět příkladů na odčítání každý den. Ve škole budeme také opakovat, ale začneme i novou látku čísla do 100.18.11. ředitelské volno - školení pedagogického sboru

23.11. Konzultační třídní schůzky od 15:00 hodin.


30.11. Skanzen Kouřim - komentovaná prohlídka na téma adventní tradice
- odjezd od školy v 7:35 hodin, návrat v průběhu 4. vyučovací hodiny
Celkem vybíráme 200 Kč (100 Kč vstupné + 100 Kč záloha na autobus).

Dejte dětem svačinu a pití, teple je oblečte, budeme částečně i venku. Můžete dát dětem drobné na upomínkové předměty.
Návrat během čtvrté vyučovací hodiny.ČIPY na obědy
lze již zakoupit čip v hodnotě 121Kč u třídní učitelky do 25.10.2022
INF. na stránkách školy + rodiče dostanou informace e-mailem

INFORMACE Z E-MAILU

ŘÍJEN 2022 -UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE
Nově nabízíme odhlášky + přihlášky stravy přes internet. STRAVA.CZ.
Přihlašovací údaje + nastavení hesla bude zasláno 18.10.2022 e-mailem.
Pokud e-mail neobdržíte, můžete se přihlásit na STRAVA.CZ. Ukáže se okénko do
kterého vyplníte – výběr jídelny 1408

- uživatel – ve tvaru -příjmení jméno(např.novakjan)
- heslo bude den+měsíc narození dítěte(např.narozen 1.1.

tvar hesla bude 0101


Děti by měly mít doma desky A4 s drukem, které mají od první třídy na zakládání pracovních listů. Prosím, pošlete desky po dětech do školy. Budeme do nich zakládat pracovní listy z českého jazyka a matematiky. Desky nám budou sloužit jako portfolio každého žáka.

V měsíci říjnu proběhne soutěž o nejhezší Halloweenskou třídu.
Děti mohou nosit věci spojené s Halloweenem z domova.(krepový papír černý nebo oranžový, různé výrobky spojené s Halloweenem, balónky v oranžové a černé barvě atd.). Společně si třídu vyzdobíme, budeme během výtvarné výchovy vyrábět věci na výzdobu třídy.


Opět výskyt vší, prosím prohlížejte dětem hlavu.

10. - 14.10. bude probíhat sběr kaštanů.

Pravidelně kontrolujte penály, nejlépe každý den. Děti by měly mít ořezané všechny pastelky a tužku, pero (TORNÁDO, nedávejte dětem gumovací pera).
Prvouku děti nosí do školy pouze v pondělí a v pátek.
Příští týden budeme mít rýsování. Pořiďte dětem trojúhelník, pravítko 20 - 30cm, tužku číslo 2. Vše dejte dětem do plastové obálky s drukem. Budeme si nechávat ve škole.


Tento týden dostaly děti žákovské knížky. Vyplňte přes víkend první stránku. Můžete vyplnit podle vzoru níže. Osobní údaje vyplní každý za své dítě.

Kancelář: 321 796 236
Jídelna : 321 796 505 linka 21
Družina : 321 796 505 linka 25
Ředitelka školy: Mgr. Alena Bernardová 321 796 236
Zástupce ředitele školy: Mgr. Zuzana Literová 321 796 236
Třídní učitelka: Petra Dandová 604 119 100


AKTUÁLNĚ
Sběr papíru je prodloužen do 30.9.2022.

Do konce září obalte dětem sešity, ŽK, úkolníček a zápisník,  pracovní sešity a učebnice.


Stejně jako v loňském roce v případě nemoci budou úkoly připravené v krabici s nápisem 2.A. u hlavního vchodu do školy.
Domácí úkoly si zapisujeme ve všech předmětech do ÚKOLNÍČKU. 

Třídní schůzky se konají 5.10. od 15:30 hod. , přijďte prosím všichni na stanovený čas.


Nový rozvrh hodin máte zapsaný v tabulce níže.

Dětem zítra rozvrh hodin nalepíme do záznamníčku. Děti mají za úkol zopakovat si sčítání a odčítání do deseti.
Posílejte po dětech peníze za pracovní sešity a pomůcky. Celková částka je 881Kč.
                    

V prvním týdnu budeme vybírat balení papírových kapesníků ( mohou být i kapesníky v krabičce), kuchyňských utěrek (2ks) a jedno balení vlhčených ubrousků.2. ročník - pomůcky:
Pracovní sešity                  423,-
Pap. zboží (včetně sešitů) 458,-
Celkem                               881,-
Peníze na pomůcky na další školní rok budeme vybírat v září.

Děti v 2. třídě budou mít učebnice zapůjčené školou. V případě poničení nebo ztráty budou muset koupit knížku novou. Žádáme o zvýšený dohled při používání učebnic.

Seznam pomůcek, které pořídí rodiče:
mazací tabulka v plastové obálce s drukem + fixy a hadřík
kufřík na výtvarné potřeby
temperové barvy
kelímek
igelit na stůl
zástěra
podložka na modelování
cvičební úbor (viz 1. ročník)


 

 

Video z utkání č. 1
Video z utkání č. 2
Fotoalbum z utkání
Čokoládovna (video č. 1)
Čokoládovna (video č. 2)


Výlet do svíčkárny - albumAngličtina hrou (seznamy dětí a termíny)


Desatero pro rodiče budoucích prvňáčků dle doporučení MŠMT (Co by mělo dítě zvládat, než půjde do 1. třídy.)

Seznam pomůcek (platba po vyúčtování školy v přírodě) 
  
              
  Listopad
           

Učivo

Český jazyk

- opakování - druhy vět
- věty se skládají ze slov
- rozdělování slov na slabiky, skládání slov, dělení slov na konci řádku
- samohlásky dlouhé x krátké
- psaní ů uvnitř a na konci slova
- psaní ú na začátku slova
- přepisy, opisy, diktáty, doplňovačky

Čtení

- upevňování výrazného čtení
- vyhledávání v textu
- vypravování přečteného textu
- dokončování příběhů
- recitace básní
- tiché čtení
- domácí četba vlastní knihy

MatematikaPrvoukaDůležité pokyny a informace pro rodiče: 
- úkoly značíme červeně, prosím o podpis domácích úkolů - při neslnění DÚ bude škrtnutý obrázek v žákovské knížce. 
- škrtání obrázku: zapomínání, nekázeň, nepozornost při čtení
- každý týden podepisovat žákovskou knížku

Rozvrh hodin

 07:35 - 08:2008:30 - 09:1509:25 - 10:1010:25 - 11:1011:20 - 12:05
PondělíČJ  MPrv CJ 
ÚterýČJ  M VvČJ 
Středa ČJČJ  Hv 
Čtvrtek MČJTv ČJPč 
Pátek M ČJ ČJ Tv Prv 

Testování žáků- informace pro žáky a zákonné zástupce

 

Proces samoodběru odkaz na video

 • Všichni přítomní mají po celou dobu odběrového procesu správně nasazené respirátory, žáci zdravotnické roušky, s vyjímkou krátkého intervalu, kdy testovaný vykonává samoodběr
 • Dohlížející osoby mají k dispozici jednorázové rukavice
 • Během testování se musí větrat
 • Před testováním si každý testovaný vydezinfikuje ruce
 • Dohlížející osoba informuje žáky o průběhu odběru
 • Každý žák obdrží jednu  testovací sadu
 • Testovaný si sejme ochranu úst a nosu a provede samoodběr podle pokynů pedagoga
 • Po dokončení si testovaný opět nasadí ochranu úst a nosu
 • Dohlížející pedagog kontroluje správnost provedení samoodběru
 • Testovaný podle pokynů pedagoga sám pokračuje vyhodnocením testu
 • Dohlížející pedagog spustí odpočítávání času k vyhodnocení v délce 15 minut
 • Žáci čekají na svém místě na uplynutí časového limitu
 • Výsledek testu zaznamená dohlížející osoba do seznamu testovaných
 • Pokud je výsledek negativní, testovaný vyhazuje testovací sadu do určeného odpadkového koše a čeká na další pokyny k organizaci výuky ( odchází do šatny se přezout)
 • Pokud je výsledek pozitivní, testovaný vyhazuje test do určeného odpadkového koše a žák je poslán do izolační místnosti
 • Pokud je výsledek nečitelný/chybný, test se vyhazuje, chyba se zaznamenává a testovaný musí vykonat nový testovací
 • Následně je nutné vydezinfikovat všechny plochy (lavice, židle, kliky apod.), kterých se pozitivně testovaný mohl dotknout
 • V případě pozitivního výsledku testu škola kontaktuje zákonného zástupce ( který může být dán i předem) a po náležitém poučení o nutných opatřeních během návratu domů může žák opustit školu, jinak žák vyčká v izolaci do doby převzetí zákonným zástupcem. Při péči o podezřelého z nákazy je nutné použít ochranné osobní pomůcky touto osobou i zaměstnancem školy
Alena Bernardová, ředitelka

NÁSTĚNKA

16.5. a 17.5. úterý a středa bude probíhat focení na škole

Základní škola Zásmuky, okres Kolín

Komenského náměstí 94
281 44 Zásmuky

Ředitelka školy: Mgr. Alena Bernardová
Zástupkyně ředitelky: Zuzana Literová

Tel/fax: +420 321 796 236 (ředitelna)

E-mail: reditelstvi@zs-zasmuky.cz
Domů ZŠ Zásmuky

Created by © 2013 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy