Exkurze do Chrudimi

Ve čtvrtek 21. listopadu se zúčastnily 8. a 9. třída exkurze do hotelové školy Bohemia.
Děvčata a chlapci se zde seznámili se základy společenského chování a vystupování, se základy stolničení.
Před dětmi byla ukázka prostřeného stolu, kde se naučily, jaké příbory se používají, například na předkrm, hlavní chod a dezert. Děti si názorně vše vyzkoušely. Zlatým hřebem byla skvělá práce barmanů s ochutnávkou nealko nápojů. Žáci se seznámili se zázemím školy, počítačovými učebnami, cvičnými kuchyněmi. Studenti nachystali pro děti oběd o třech chodech. Nesmím ovšem zapomenout na neobvyklý zážitek, který jsme si téměř všichni odnesli. Byla to ochutnávka flambovaných žabích stehýnek. Všem gurmánům mohu vřele doporučit, chutnají výborně, jako kuřátko.
Škola je soukromá, platí se zde školné.
Studenti mohou studovat obor hotelnictví, cestovní ruch a sportovní lyceum.
                                                                  Alena Bernardová

24.4.24