logotyp

V.A

Rozvrh
 1.2.3.4.5.6.-7.
PondělíAjČjMHvVlPč (1x za 14 dní)
ÚterýČjInfMPřvČj 
StředaČjMAjTvVl 
ČtvrtekTvMAjPřvČj 
PátekMČjVvVvČj 


Aktuálně:
Plán učiva - Škola v přírodě
Čj - předpony (roz, bez, vz, od, nad, pod, před, ob, v), popis předmětu, významy slov (slova jednoznačná, mnohoznačná, slova s cit. zabarvením, protikladná, souznačná, souřadná, slova významem nadřazená  a podřazená) - Materiály dostanou až na místě.)
M - pracovní listy s procvičováním
Aj - národnosti, sloveso být, identifikační údaje
Vl - Evropa (práce s mapou)
Přv - přírodovědné projekty (např. pozorování vesmíru s mapou)
Veškeré studijní materiály dostanou žáci až na místě. Z učebnic si berou pouze angličtinu.
Zpěvník:
Dej mi víc své lásky, Jó, třešně zrály, Buráky, Okoř, Balada o dostihovém koni, Kozel, Tři citrónky, Cesta, Zlatokop Tom, Náměšť, Bedna vod whisky, Bláznů ukolébavka, Marnivá sestřenice, Slavíci z Madridu, Kočka (Kdo ztratil, na internetu lze vytisknout.)

Pokyny ke škole v přírodě:
Věci, prosím, balte s dětmi, aby věděly, co a kde mají. Mobil není povolen, ale mohou si psát deník. Určitě nezapomeňte na knížku a případně oblíbeného plyšáka :-)
Před autobusem budeme vybírat potvrzení o bezinfekčnosti, které děti dostanou v pátek, kde musí být uvedený datum odjezdu, kynedril, pokud je nutný, na zpáteční cestu, případně další léky a pytlík bonbónů  na túry.
Prosím, dětem nebalte žádné sladkosti, jen pití a svačinu na cestu, jako když jdou do školy. V poledne už budou obědvat na chatě a po celou dobu pobytu opravdu nebudou trpět hlady! (Já tam vždycky přiberu... )Den začíná snídaní formou švédských stolů a kromě oběda a večeře je vždy k dispozici nějaká svačina (ovoce, sladké pečivo atd.) Druhý den ráno pak z hygienických důvodů vybíráme od dětí zbylé svačiny a vyhazujeme je do koše. 
Do autobusu:
batůžek (svačina, pití ve šroubovací lahvi (která neteče! |Nejlepší je klasická petlahev a raději ještě jedna rezervní.) 5 roušek v igelit. sáčku, dezinfekce, kapesníčky, knížka, 2 igelitové pytlíky (kdyby náhodou... :-))
Co se týče peněz, budou se jim hodit na dárečky. Poslední den chodíme nakupovat do tamní keramické dílny. Možná půjdeme i v týdnu do města.
Učení:
do igelitky penál (psací potřeby - pero, tužka, guma, fixy, nůžky, lepidlo, pravítko), blok na psaní,  mazací tabulka s hadříkem a fixem, desky se zpěvníkem (Budou dostávat pracovní listy, hodí se mít víc prázdných eurofólií.), učebnice i pracovní sešit angličtiny, žákovská knížka
Seznam písní: Dej mi víc své lásky, Jó, třešně zrály
Na chatu:
přezůvky, hygienické potřeby (ručník, zubní kartáček a pasta, kartáč nebo hřeben, gumičky do vlasů, mýdlo, sprchový gel), pyžamo, povlak od polštáře na špinavé prádlo, na každý den čisté spodní prádlo a ponožky, lépe i rezervní, společenské hry (karty, člověče, nezlob se ap.)
Na túry:
pevná obuv (už onošená, ne nová kvůli puchýřům!), rukavice, čepice a bunda (pro jistotu, víme, jaké je počasí na horách zvlášť na podzim nevyzpytatelné, i když meteorologické předpovědi jsou zatím příznivé), lehká bunda, kšiltovka, 2 mikiny, kraťasy, tepláky (3x), holky můžou mít také legíny, lze také pohodlné kalhoty z vhodného materiálu k těmto účelům, 2x triko s dlouhým rukávem, 5x tričko, pláštěnka, 2x tílko nebo termoprádlo
Na sport:
sportovní obuv a funkční sportovní oblečení na míčové hry před chatou (Kluci budou mít možnost hrát fotbal. Bude se hrát vybíjená a jiné sportovní hry, a to každý den před večeří. Když bude velice příznivé počasí, i po večeři.)

Návrat by měl být v pátek kolem jedné hodiny. Budu na telefonu. Během pobytu Vám budu každý večer do facebookové skupiny posílat fotky, videa a trasy procházek. :-)Plánované akce

Škola v přírodě - 21. - 25. 9. 2020
     - Vybíraná částka: 2 500,-
   
     - Dokumenty ke stažení

Seznam pomůcek pro 5. ročník:
Čj - 4x sešit 524, sešit s tvrdými deskami na čtenářský deník
M - 2x sešit 544, 1x sešit 524, 1x sešit 440 bez linek
Vl - 1x sešit 564
Př - 1x sešit 564
Inf - 1x sešit 520
Aj - 2x sešit 564, slovníček s tvrdými deskami z loňska
Hv - notový sešit
Vv - čtvrtky (30x A3, 10x A4), barevné papíry, tempery, vodovky, štětce, paleta, kelímek, ubrus, fixy, nůžky, lepidlo, modelína, pastelky, suché pastely, tuš, uhel, hadřík, zástěra (staré triko) - Výtvarné pomůcky budou uloženy v krabici nebo v kufříku ve skříňkách, nikoliv v kapsářích u lavic.
Další pomůcky:
kružítko, mikrotužka, pravítko, trojúhelník s ryskou, propisovací fólie, blok, kalkulačka, pera, tužky, guma, ořezávátko, v sáčku obuv a oděv na TV (boty na ven i dovnitř), papírové ubrousky místo ručníku, papírové kapesníčky, desky na portfolio s prázdnými eurofoliemi (zpěvník, staré přehledy učiva)

PŘÍRODOVĚDA

Dobrý den,
     pro tento školní rok 2020/2021 budu pro vaše žáky novou paní učitelkou na předmět PŘÍRODOVĚDA a věřím ve vzájemné spolupráci, přípravě na jednotlivé hodiny. Ráda bych, aby si žáci co nejvíce odnesli, zapamatovali v hodině a tím měli menší přípravu.
     Budu hodnotit aktivitu, soutěže formou smajlíků a za pět kousků dostanou malou 1. Hodnocena bude i práce malých referátů. Až budeme psát testíky, včas budu informovat rozsah látky a pokud by se zrovna test nepovedl, bude možnost opravy. Na tyto stránky V.A budu vypisovat rozsah probraného učiva.
         S pozdravem  Petrová

V případě dotazů mi můžete prosím psát na tento email:
petrova@zs-zasmuky.cz

UČIVO: 14.9. - 18.9.2020
Začneme novou kapitolu NEROSTY. (str.11-15) Kdo by měl možnost donést si nějaký druh nerostu (kamene) a ukázat to třídě, ráda to uvítám.
V úterý 15.9. si napíšeme krátký testík na živou a neživou přírodu (vzduch, sluneční záření, voda, půda, živiny: býložravci, masožravci, všežravci).Fotky 2020

stranka-iii-a-51

NÁSTĚNKA

Od čtvrtka 10.9. 2020 jsou pro žáky, pedagogy, zaměstnance školy, zákonné zástupce
a cizí osoby povinné roušky při vstupu do školy, ve společných prostorách školy, ve školní
jídelně.
Ve třídách, v družině žáci mít roušky nemusí.
Základní škola Zásmuky, okres Kolín

Komenského náměstí 94
281 44 Zásmuky

Ředitelka školy: Mgr. Alena Bernardová
Zástupkyně ředitelky: Mgr. Hana Pecharová

Tel/fax: +420 321 796 236 (ředitelna)

E-mail: reditelstvi@zs-zasmuky.cz
Domů ZŠ Zásmuky

Created by © 2013 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy