4 - (14)

V.A

NÁVŠTĚVA SVÍČKÁRNY

Žáci pátých tříd navštívili v úterý 5. 12. svíčkárnu RODAS v Šestajovicích, kde si užili velmi pěkný tvořivý program. Nejdříve si všechny děti vytvořily dvě různobarevné svíčky, zalévaly voskem ořechové skořápky a pomocí formiček si vlastnoručně vykrojily barevné glycerínové mýdlo. Po svačině se všichni přesunuli do prostor krejčovského domku, kde si mohli prohlédnout staré šicí stroje různých značek. Na speciálním stroji si každý sám vyrobil vlastní knoflík a naplnil bavlněný sáček vonnou směsí s levandulí. V závěru exkurze si žáci vyzkoušeli malování tekutou švýcarskou čokoládou na perníkové srdce, které si donesli v dárkové krabičce. Před odjezdem si ještě děti mohly nakoupit hezké vánoční dárky v podnikové prodejně. Všichni si z exkurze odváželi spoustu pěkných zážitků.

Informatika – psaní všemi deseti

Odkaz pro procvičování psaní všemi deseti ZDE

K přihlášení slouží osobní email, který máme každý vytvořený dle příkladu:

Žák je Pavel Novák a jeho vytvořený email:

pnovakstudent@seznam.cz